Poznajemy zawody – leśnik

W  ubiegły piątek odwiedził nas Pan Szymon – tata Wojtusia J, który jest leśnikiem i na co dzień pracuje w Instytucie Badawczym, badając m.in. nasiona drzew.

Przekonaliśmy się, że białe fartuchy noszą nie tylko lekarze. Pan Szymon pokazał nam nasiona z różnych drzew. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda np. nasionko buka. Oprócz nasionek podziwialiśmy też różnych rozmiarów szyszki, nawet takie ogromne, których nie znajdziemy w polskich lasach. Tata Wojtka pokazał nam szklany klosz pod którym podziwiać mogliśmy kiełkujące nasiona. Drodzy Rodzice czy wiedzieliście, że prześwietlić można nie tylko złamaną nogę, płuca, ząb ale również nasiona? Nam udało obejrzeć się takie zdjęcia nasion, dzięki którym leśnicy mogą zbadać jakość nasion. Widzieliśmy również jak wygląda szyszka, a raczej co zostanie po niej, gdy zje ją wiewiórka.Wiewiórka obgryzając szyszkę, pozostawi jedynie sam pręcik. Razem z Panem Szymonem sprawdzaliśmy co szybciej spadnie na podłogę: żołądź czy nasionko klonu.. Drodzy rodzice jak myślicie? My już znamy odpowiedź… Na zakończenie dostaliśmy od naszego gościa nasionka z dołączoną instrukcją i może uda nam się zasadzić je  z paniami w naszym ogródku przedszkolnym. Panie Szymku dziękujemy za wizytę i zapraszamy częściej.

Drodzy rodzice, jeśli i Wy zechcielibyście przyjść i opowiedzieć czym zajmujecie się na co dzień tak jak Pan Szymon, zapraszamy.