Cała Polska Czyta Dzieciom

3-go października odwiedził nas tata Wojtusia J. Pan Szymon przeczytał nam kilka opowiadań ze swojej autorskiej książki, „Ziarna, pestki, orzechy, czyli te niesamowite nasiona”.

Tym razem przenieśliśmy się do Żołędziowego Lasu, gdzie wspólnie z wiewiórką Tosią i wróbelkiem Wojtkiem dowiadywaliśmy się co wspólnego ma nasionko z bombowcem, o tym, że większość naszego pożywienia pochodzi właśnie z nasion, dlaczego nasionka kryją się w opakowaniach.Dowiedzieliśmy się  również jak sójki odnajdują swoje zimowe zapasy. Drodzy Rodzice czy wiecie, że sójki są bardzo inteligentnymi ptakami i mają bardzo dobrą pamięć. Potrafią zapamiętać charakterystyczne elementy w miejscach, w których ukryły żołędzie. Mimo, że mają wiele takich skrytek potrafią je odnaleźć. Poznaliśmy także słonika- owada przypominającego  miniaturowego słonika, sprawcę chorób żołędzi. Słoniki żyją wewnątrz nasionka żołędzia i powoli je zjadają, gdy już najedzą się do syta, wygryzają w łupinie większy otwór i opuszczają nasionko, z którego już nie wyrośnie potężny dąb. Panie Szymonie bardzo dziękujemy za odwiedziny i za książkę z piękną dedykacją dla naszej grupy. Zapraszamy częściej.