Warsztaty – Pomagam nie okładam

4 października w naszej grupie odbyła się  I część warsztatów o agresji „Pomagam, nie okładam” . Na pierwszych warsztatach omawialiśmy ilustracje  próbując rozpoznać zachowania agresywne.

Dowiedzieliśmy się, że agresja może przybierać formę nie tylko fizyczną, lecz również słowną. Sami też mogliśmy opowiedzieć  czy  i nam zdarzyło się doświadczyć jakiejś formy agresywnego zachowania lub zachować w sposób agresywny. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym w jaki sposób możemy zachować się kiedy doświadczamy agresji ze strony innych lub kiedy jesteśmy świadkami. W trakcie jednej z zabaw mogliśmy przyjrzeć się naszym kolegom i koleżankom, na których twarzach widniała złość. Nie obyło się też bez masażu relaksacyjnego. Razem z Panią prowadzącą warsztaty wybraliśmy się w podróż na wyspę, gdzie mogliśmy zrelaksować się. Na zakończenie I-ej części warsztatów Pani Bożenka uczyła nas wierszyka „ Nie bij, nie drwij” oraz zadała nam zadanie domowe. Na kolejnej części warsztatów, które odbyły się 9-go października Pani Bożenka sprawdziła co udało nam się  zapamiętać z poprzednich warsztatów, utrwaliliśmy słowa wierszyka „ Nie bij, nie drwij ..” Rozmawialiśmy z naszymi kolegami i wysłuchiwaliśmy ich. Mogliśmy się przekonać czy nasi koledzy i koleżanki uważnie nas słuchali i zapamiętali o czym im opowiadaliśmy. W trakcie zabawy mówiliśmy komplementy innym i sami też otrzymywaliśmy komplementy od innych. Uświadomiliśmy sobie, że miło nam jest, gdy słyszymy komplementy od innych. Drodzy Rodzice starajcie się jak najczęściej komplementować Wasze dzieci.  Na warsztatach także odgrywaliśmy scenki podczas których prosiliśmy kolegów o pomoc. Na zakończenie warsztatów wszyscy otrzymaliśmy nagrody od Pani Bożenki.