Emocje, emocje, emocje …

Moi Drodzy!

Ostatnie dni budzą w Nas różne emocje z troską patrzymy co nam przyniesie każdy kolejny dzień. Pamiętajmy jednak, że obok nas są Nasze DZIECI . Zastanówmy się: skoro dla nas jest to bardzo trudna sytuacja co myślą dzieciaki?

Przemycę tu trochę prywaty i powiem Wam, że dziś sobie uświadomiłam jak w tym wszystkim odnajduje się mój młodszy – 8,5 letni syn. Kiedy nauczycielka zadała pracę domową,  pt. Jak wyobrażasz sobie wiosnę ? I mój Patryk przyniósł mi swoje zadanie, byłam w szoku! W swoim wypracowaniu nawiązał głównie do koronawirusa  wiosna z jego wyobrażeń to wiosna kiedy może wyjść na dwór, spotkać się z kolegami na placu zabaw, pojechać na przejażdżkę rowerową całą rodziną, pójść na lody, to wiosna podczas której sadzi u swojej babci kwiatki na balkonie – wszystko to co do tej pory było oczywiste. Kiedy to czytałam pojawiła mi się łza w oku, jak On się w tym wszystkim odnajduje. Często rodzice przed komputerem, praca zdalna w domu, obiad, porządki, lekcje, problem ze sprzętem, internetem, często kolejka do komputera i telekonferencje…

Pomóżmy im się w tym odnaleźć.

Stwórzcie z dziećmi kalendarz uczuć na każdy dzień tygodnia, omówcie proszę z nimi co każda z buziek oznacza niech według tego co czują pokażą Wam, Drodzy Rodzice swoje emocje – możecie być zaskoczeni. Omówcie każdy dzień i porozmawiajcie o tym .

 

Buźki można samemu powycinać z kolorowego papieru i narysować emocje które mają przedstawiać.

Mam nadzieję, że Wasz kalendarz będzie miał same wesołe buźki

 https://images.app.goo.gl/6e2trA8KYXL7LyaY6

 

Usmiechnijcie się to naprawdę ma moc!!!

https://youtu.be/zBNHq6KB3UI

 

Pozdrawiam refleksyjnie

https://youtu.be/QOSoCmcR0Ms

 

Katarzyna Kowalczyk