Zadanie konkursowe nr 2 – Wyłączam światło

Jeśli nie wykonałeś jeszcze poprzedniego zadania, masz na nie czas do końca piątku 27.03.2020. Jego opis znajdziesz tutaj: Zadanie nr 1 🙂

Jeśli nie udało Ci się go wykonać, nadal możesz dołączyć do naszej konkursowej zabawy w obronie naszej planety! Wykonaj kolejne zadania. Zapraszamy 🙂

Zadanie nr 2 – w ramach przedszkolnego Konkursu ekologiczno-fotograficznego „Dbam o naszą planetę”

„Wyłączam światło”

Wyłączyć światło, kiedy wychodzisz z pokoju, jest łatwo – trudniej o tym pamiętać! Nasza atmosfera byłaby lżejsza o tony gazów cieplarnianych rocznie, gdybyśmy pamiętali o wyłączaniu światła, kiedy nie jest nam potrzebne. Żeby w ciągu dnia zapewnić sobie światło, wystarczy odsłonić zasłony i podnieść żaluzje! Nie trzeba korzystać z elektryczności. Rozejrzyj się szybko po swoim domu. Ile lamp się w nim świeci? Czy wszystkie są potrzebne?
(Kim McKay, Jenny Bonnin)

Zadanie dla Ciebie:

Weź udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. Już w najbliższą sobotę, 28 marca o godzinie 20.30 ludzie w całej Polsce i na świecie wyłączą na jedną godzinę światła i urządzenia elektryczne.  Na co dzień staraj się oszczędzać energię i nie zużywać jej niepotrzebnie. Gaś światło! 🙂

Zrób zdjęcie podczas wykonywania zadania i wyślij je zgodnie z zasadami podanymi tutaj: Uwaga-konkurs-fotograficzno-ekologiczny-dbam-o-nasza-planete

Termin wykonania zadania nr 2 i przesłania pracy: 27.03 (piątek) – 3.04.2020 (piątek)