Gimnastyka przedszkolaka c.d.

Witam Zuchy i Rodziców w dniu 22.05.2020 roku.

Zapraszam do ćwiczeń gimnastycznych z piłką.
(źródło: „Gimnastyka przedszkolaka”, Sławomir Owczarek, WSiP, Warszawa 2001)
DZIECI ĆWICZĄ! RODZICE TEŻ! 🙂
Przybory: piłka o średnicy ok. 20 cm.

1. ZŁAP PIŁKĘ PO PRZYSIADZIE.

Dziecko jest w pozycji stojącej z piłką w dłoniach. Rzuca piłkę w górę, następnie wykonuje przysiad, dotykając dłońmi podłogi, i prostując się do stania stara się złapać w dłonie opadającą piłkę.

2. RZUTY I PRZYSIADY.

Dziecko i dorosły stoją naprzeciwko siebie w odległości ok. 2 m.
Dziecko trzyma w dłoniach piłkę. Rzuca piłkę do dorosłego i szybko wykonuje przysiad, następnie prostuje się i stara złapać w dłonie piłkę odrzuconą przez dorosłego.
Ten po złapaniu i odrzuceniu piłki również wykonuje przysiad.

3. ZDOBĄDŹ PIŁKĘ.

Dorosły stoi z piłką odwrócony tyłem do dziecka. Kozłuje piłkę jedną ręką, a dziecko stara się ją wytrącić, nie dotykając dorosłego.

4. WYBIJ PIŁKĘ NOGĄ.

Dziecko i dorosły stoją naprzeciwko siebie w odległości ok. 1 m.
Dorosły w wyprostowanych rękach trzyma przed sobą piłkę na wysokości swoich bioder.
Dziecko wykonuje wymach jedną nogą w górę, starając się wybić piłkę z rąk dorosłego.

5. TOCZENIE PIŁKI POD NOGAMI DZIECKA.

Dziecko siedzi z nogami wyprostowanymi i złączonymi, opierając dłonie o podłogę. Dorosły siedzi na piętach przed dzieckiem przodem do niego, trzymając piłkę jedną dłonią przy łydkach dziecka. Dziecko unosi nogi, a dorosły przetacza piłkę pod nogami z jednej ręki do drugiej.

6. ZŁAP OPADAJĄCĄ PIŁKĘ.

Dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym z rękoma wyprostowanymi, wyciągniętymi w bok.
Dorosły stoi przed dzieckiem, trzymając w wyprostowanych rękach piłkę. Puszcza piłkę, a dziecko stara się ją złapać, zanim spadnie na podłogę.

7. ZATRZYMAJ PIŁKĘ NOGAMI.

Dziecko siedzi z nogami wyprostowanymi bokiem do ściany.
Dorosły siada przodem do dziecka w odległości 1 – 2 m, trzymając w dłoniach piłkę. Dziecko powinno mieć nogi uniesione ok. 30 cm nad podłogę. Dorosły popycha piłkę tak, aby przetoczyła się pod łydkami dziecka do ściany. Dziecko, opuszczając nogi, stara się zatrzymać piłkę.

Życzę miłej atmosfery podczas ćwiczeń! 🙂

Pozdrawiam – wych. gr.V T.GÓRECKA