III B – Motylki

Witajcie w grupie Motylków!

Jesteśmy 5-latkami. Naszymi nauczycielkami są panie Katarzyna Ogonowska i Magdalena Wasilewska-Badziak. W grupie pomaga nam pani Monika Błasiak.

7Kwi2020

Motylki, dziś poćwiczcie troszkę dzielenie na sylaby i wyodrębnianie pierwszej i ostatniej litery w  wyrazie:

łapa, kotek, domek, telewizor, tramwaj, balkon, kwiatki, gumka, gawron, góralka, kogut, wagon

Kochani, zadanie matematyczne:

Przygotujcie 10 kredek i układajcie kredki według instrukcji:

-połóż 2 kredki po swojej prawej stronie;
-połóż 1 kredkę za sobą;
-rozłóż kredki tak, żeby po prawej i lewej stronie było ich tyle samo; Ile jest kredek razem?
-połóż 4 kredki po swojej lewej stronie;

Bawcie się dobrze:)

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia 🙂 P. Kasia

6Kwi2020
Dzień dobry Motylki dziś spróbujcie zrobić trzy zadania matematyczne. A później dla relaksu znajdźcie 10 różnić na obrazkach i zaznaczcie różnice na prawym obrazku:) Powodzenia 🙂
1.Zosia miała 2 tulipany żółte i trzy tulipany czerwone. Ile razem było tulipanów?
2. Kuba miał jeden tulipan fioletowy A Filip miał sześć tulipanów różowych. Ile było tulipanów razem?
3. Olga miała dwa tulipany białe a Ninka miała osiem tulipanów czerwonych . Ile razem było tulipanów?
3Kwi2020

Jeśli nie wykonałeś jeszcze poprzedniego zadania, masz na nie czas do końca piątku 3.04.2020. Jego opis znajdziesz tutaj: Zadanie nr 2 🙂

Jeśli nie udało Ci się go wykonać, nadal możesz dołączyć do naszej konkursowej zabawy w obronie naszej planety! Wykonaj kolejne zadania. Zapraszamy 🙂

Zadanie nr 3 – w ramach przedszkolnego Konkursu ekologiczno-fotograficznego „Dbam o naszą planetę”

[…]

2Kwi2020
Drogie Dzieci!
Dziś jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Zapraszam Was do obejrzenia poniższej animacji, byście lepiej zrozumiały, że każdy z nas jest inny, a przy tym wyjątkowy:
 Drodzy Rodzice!
Zapraszam Was do odwiedzenia mojego wpisu: 2-kwietnia-swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu
oraz do odwiedzania zakładki O-nas/specjalisci/terapeuta-pedagogiczny
Pozdrawiam serdecznie.