Kącik czytelniczy

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami czytelniczymi dla dzieci, rodziców i nauczycieli, polecanymi przez naszych nauczycieli i specjalistów oraz rodziców naszych wychowanków.

Jeśli chcecie Państwo polecić książkę, którą Państwa zdaniem warto przeczytać, napiszcie do nas na: p126@edu.um.warszawa.pl

25Mar2020

„Co widzisz”

autor: Klaudyna Sułek,

wyd. self-publishing/Booka

poleca: M. Wasilewska-Badziak 🙂

Opis: „Za każdym razem, kiedy weźmiesz tę książkę do ręki, odkryjesz w niej coś nowego. Podczas pierwszego czytania nie da się dostrzec całego jej bogactwa. Wszystko to, co widzisz, zależy od wyobraźni, a wierszyki i ilustracje mają ją tylko pobudzać do działania. Książka, która poprzez zaskakujące, pełne niespodzianek ilustracje, poruszy dziecięcą wyobraźnię. Dopełnieniem ilustracji są wierszyki, zachęcające do samodzielnego działania i odkrywania nowych, nieograniczonych możliwości. Książka powstała po to, by ośmielić i zainspirować kreatywność dzieci oraz pokazać, że najlepszą zabawką odganiającą nudę jest ich własna wyobraźnia, z której mogą korzystać zawsze i wszędzie.”

18Mar2020

Darmowa książeczka do pobrania o tym jak dzieci mogą walczyć  z nudą. Przewodniczką dzieci jest Lena, która przebywa w domu babci i dziadka. Ale tam jest nudno … nie ma gier komputerowych i kreskówek. A jednak czasami wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby odkryć niesamowite rzeczy!
Link do bezpośredniego pobrania książeczki:

Polecam,

pani Miłka

17Mar2020

Tytuł: Emocje. Niby nic, a jednak…

Autor: Catherine Dolto , Faure-Poiree Colline

Wyd.: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Poleca: Magdalena Wasilewska-Badziak 🙂

Kategoria: dla dzieci

Gdy się lepiej rozumie emocje, to łatwiej stać się dużym!

17Mar2020

Tytuł: 12 ważnych opowieści – Polscy autorzy o wartościach

Wyd.: Centrum Edukacji Dziecięcej

Poleca: Magdalena Wasilewska-Badziak 🙂

Kategoria: dla dzieci

Ważnym wyznacznikiem w edukacji i wychowaniu jest promowanie wartości, dlatego polecamy uwadze Państwa tę książkę.