Kącik czytelniczy

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami czytelniczymi dla dzieci, rodziców i nauczycieli, polecanymi przez naszych nauczycieli i specjalistów oraz rodziców naszych wychowanków.

Jeśli chcecie Państwo polecić książkę, którą Państwa zdaniem warto przeczytać, napiszcie do nas na: p126@edu.um.warszawa.pl

Polecam Wam drogie dzieci jak i rodzicom kolejną książkę o przygodach Leny, tym razem o cierpliwości. Ależ pięknie wygląda bazylia w doniczce. Ale na razie Lena ma tylko nasionko rośliny. Nie może się doczekać, aż wyrośnie z niego zielona, pachnąca roślinka. Ale jak długo to potrwa, zanim z nasionka wyrośnie dorodne zioło? Lena nie chce czekać tak długo!

Lena. Jak długo mam jeszcze czekać.

Miłej lektury! 🙂

Pozdrawiam,
P. Miłka

2Kwi2020

Gorąco polecamy serię książek o „Kici Koci”

Autor: Anita Głowińska
Wyd.: Media Rodzina

Polecają: M.Wasilewska-Badziak i M. Sałacińska 🙂

[…]

2Kwi2020

Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Czytanie to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i naukę, poprawia koncentrację, wzbogaca słownictwo i daje niepowtarzalną okazję do spędzenia z dzieckiem
wspólnego czasu i rozmów.

Zachęcamy do czytania dzieciom i polecania książek, które dzieci lubią w naszym kąciku książki! 🙂

31Mar2020

Autor: Brooks Felicity, Allen Franki
Wyd. Papilon

Poleca: M. Wasilewska-Badziak 🙂

Ta pięknie ilustrowana książka w przyjazny i uspokajający sposób mówi m.in. o tym, dlaczego emocje są (i są ważne), jak się zmieniają? Jak je rozpoznać? Czy możemy je zmieniać? Jak sobie z nimi radzić? Co czują nasi bliscy i przyjaciele? Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga zrozumieć radość, smutek, złość i inne emocje. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat uczuć. W przystępny sposób objaśnia sprawy bliskie dzieciom.

25Mar2020

„Co widzisz”

autor: Klaudyna Sułek,

wyd. self-publishing/Booka

poleca: M. Wasilewska-Badziak 🙂

Opis: „Za każdym razem, kiedy weźmiesz tę książkę do ręki, odkryjesz w niej coś nowego. Podczas pierwszego czytania nie da się dostrzec całego jej bogactwa. Wszystko to, co widzisz, zależy od wyobraźni, a wierszyki i ilustracje mają ją tylko pobudzać do działania. Książka, która poprzez zaskakujące, pełne niespodzianek ilustracje, poruszy dziecięcą wyobraźnię. Dopełnieniem ilustracji są wierszyki, zachęcające do samodzielnego działania i odkrywania nowych, nieograniczonych możliwości. Książka powstała po to, by ośmielić i zainspirować kreatywność dzieci oraz pokazać, że najlepszą zabawką odganiającą nudę jest ich własna wyobraźnia, z której mogą korzystać zawsze i wszędzie.”