Kącik czytelniczy

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami czytelniczymi dla dzieci, rodziców i nauczycieli, polecanymi przez naszych nauczycieli i specjalistów oraz rodziców naszych wychowanków.

Jeśli chcecie Państwo polecić książkę, którą Państwa zdaniem warto przeczytać, napiszcie do nas na: p126@edu.um.warszawa.pl

23Sty2020

19.02.2020 odbędzie się premiera ciekawej pozycji, „Smartfonowe dzieciaki”, czyli książki odpowiadającej na potrzeby rodziców dzisiejszych czasów!

„Smartfonowe dzieciaki”

Autor: Julianna Miner

Poleca: Magdalena Wasilewska-Badziak 🙂

Kategoria: dla rodziców

22Sty2020

„Śmieciogród”

Autor: Ola Woldańska-Płocińska

Wyd.: Papilon

Poleca: Anna Zoń 🙂

Kategoria: dla dzieci (+6)

Serdecznie zapraszam Państwa do zapoznania się z propozycjami książek z zakresu ochrony środowiska i nie tylko. Poniżej proponuję kilka propozycji, jakie można aktualnie znaleźć na rynku.

10Gru2019

Szanowni Państwo,

Ośrodek Pomocy Pedagogicznej Rodzinie i Szkole „Żyjmy zdrowo” www.zyjmyzdrowo.pl, który prowadzi w naszym przedszkolu warsztaty profilaktyczne w ramach projektu „Bezpieczeństwo dziecka” finansowanego przez Dzielnicę Ursynów, przygotował prezentację: „Warto przeczytać. Poleca Ewa Kraszpulska”, w której proponuje Rodzicom książki, gry i zabawy utrwalające tematykę warsztatów. Prezentacja dostępna jest pod linkiem: https://www.dropbox.com/sh/kvtlbz46cetai2i/AACQnKtA0Ltcy55dkm2GfFksa?dl=0

Życzymy twórczego spędzenia czasu z dziećmi.

13Cze2019

„Gadki, czyli proste rozmowy o trudnych tematach”
Wyd. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę
Poleca: M. Sałacińska 🙂
Kategoria: dla rodziców, dla nauczycieli

Zachęcamy do uczenia dzieci zachowań, które mogą przyczynić się do ich lepszej ochrony przed ewentualnym krzywdzeniem seksualnym. Zarówno rodzicom, nauczycielom, jak i innym osobom mającym kontakt z dziećmi może pomóc w tym lektura broszury opracowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę pt. „Gadki, czyli proste rozmowy o trudnych tematach”.

Broszura do pobrania w tym miejscu: fdds-broszura-gadki-1608v2