Cała Polska czyta dzieciom

W ramach szerzenia czytelnictwa wśród naszych podopiecznych oraz udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” bardzo chętnie gościmy rodziców przedszkolaków oraz inne osoby, które czytają dzieciom książki. W każdej grupie nauczyciele czytają dzieciom, a także zachęcają je do samodzielnego poznawania literatury poprzez tworzenie w salach kącików czytelniczych, organizowanie wyjść do biblioteki i księgarni.

Na naszej stronie internetowej powstał także kącik czytelniczy, w którym nauczyciele i rodzice polecają godne uwagi książki.

Zachęcamy do zapoznania z wybranymi wydarzeniami związanymi z czytelnictwem, które pojawiły się na naszej stronie.

22Sty2020

„Śmieciogród”

Autor: Ola Woldańska-Płocińska

Wyd.: Papilon

Poleca: Anna Zoń 🙂

Kategoria: dla dzieci (+6)

Serdecznie zapraszam Państwa do zapoznania się z propozycjami książek z zakresu ochrony środowiska i nie tylko. Poniżej proponuję kilka propozycji, jakie można aktualnie znaleźć na rynku.

25Lis2019

25 listopada naszą grupę odwiedziła pani Kasia-mama Tomka. Pani Kasia przeczytała nam cztery książeczki : „Miko i Mimiki razem”, Miko ma urodziny, Miko nie chce się myć oraz Miko przyznaje się do winy. Tym razem śledziliśmy przygody rezolutnej, pełnej pomysłów Myszki Miko: jej wakacje nad morzem za granicą, urodziny jakie obchodziła wspólnie z przyjacielem, zabawy piłką, podczas których myszka rozbiła ulubiony wazon mamy. Myszka choć wymyślała przeróżne historie, stwierdziła jednak, że wyzna prawdę i przyzna się do winy. Pani Kasiu serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Zapraszamy częściej.