Cała Polska czyta dzieciom

W ramach szerzenia czytelnictwa wśród naszych podopiecznych oraz udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” bardzo chętnie gościmy rodziców przedszkolaków oraz inne osoby, które czytają dzieciom książki. W każdej grupie nauczyciele czytają dzieciom, a także zachęcają je do samodzielnego poznawania literatury poprzez tworzenie w salach kącików czytelniczych, organizowanie wyjść do biblioteki i księgarni.

Na naszej stronie internetowej powstał także kącik czytelniczy, w którym nauczyciele i rodzice polecają godne uwagi książki.

Zachęcamy do zapoznania z wybranymi wydarzeniami związanymi z czytelnictwem, które pojawiły się na naszej stronie.

7Kwi2020

Hej sówki, pamiętacie?

9 marca odwiedziła nas Pani Kamila, mama Basi, żeby poczytać dla nas książkę: „A ja nie chcę być księżniczką” Grzegorza Kasdepke.

Ale wtedy były fajne czasy….

Kto wie może już niedługo wrócimy do przedszkola? 🙂

Tym czasem mam nadzieję, że wspólnie z rodzicami pamiętacie o codziennym czytaniu. 🙂