Cała Polska czyta dzieciom

W ramach szerzenia czytelnictwa wśród naszych podopiecznych oraz udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” bardzo chętnie gościmy rodziców przedszkolaków oraz inne osoby, które czytają dzieciom książki. W każdej grupie nauczyciele czytają dzieciom, a także zachęcają je do samodzielnego poznawania literatury poprzez tworzenie w salach kącików czytelniczych, organizowanie wyjść do biblioteki i księgarni.

Na naszej stronie internetowej powstał także kącik czytelniczy, w którym nauczyciele i rodzice polecają godne uwagi książki.

Zachęcamy do zapoznania z wybranymi wydarzeniami związanymi z czytelnictwem, które pojawiły się na naszej stronie.

29Maj2019

29 maja nasz grup odwiedziła Bibliotekę Publiczną dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Barwnej 8. Wspólnie z panią bibliotekarką odpowiadaliśmy sobie na pytania związane z funkcjami biblioteki oraz czym różni się od innych miejsc, w których dostępne są książki. […]