Cała Polska czyta dzieciom

W ramach szerzenia czytelnictwa wśród naszych podopiecznych oraz udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” bardzo chętnie gościmy rodziców przedszkolaków oraz inne osoby, które czytają dzieciom książki. W każdej grupie nauczyciele czytają dzieciom, a także zachęcają je do samodzielnego poznawania literatury poprzez tworzenie w salach kącików czytelniczych, organizowanie wyjść do biblioteki i księgarni.

Na naszej stronie internetowej powstał także kącik czytelniczy, w którym nauczyciele i rodzice polecają godne uwagi książki.

Zachęcamy do zapoznania z wybranymi wydarzeniami związanymi z czytelnictwem, które pojawiły się na naszej stronie.

8Lis2018
W czwartek ponownie gościła u nas mama Tosi. Tym razem pani Asia przeczytała nam legendę o Warszawskiej Syrence, która widnieje na herbie naszej stolicy a jej pomnik możemy zobaczyć na Powiślu. Według legendy syrenka do dziś trzymając miecz i tarczę w dłoni broni naszego miasta. Tego dnia śledziliśmy losy nie tylko Warszawskiej Syrenki, lecz również chłopca, który wyruszył w nocną podróż lokomotywą. Pani Asiu dziękujemy za wizytę i  zapraszamy częściej 🙂
31Paź2018

W  ubiegłą środę odwiedziła nas mama Tosi- p. Joanna i przeczytała bajkę o Kopciuszku. Razem
z Panią Joasią śledziliśmy losy młodej, biednej i pięknej dziewczyny, której przybrane siostry i okrutna macocha nie szczędziły złośliwości a jej los odmienił królewicz oraz wróżka.

Pani Asiu dziękujemy za odwiedziny, zapraszamy częściej.

15Wrz2018

Drodzy Rodzice!
Z radością informujemy o powstaniu nowej podstrony „Kącik czytelniczy” , na której będziemy dzielić się z Państwem pozycjami książkowymi, które według nas warto przeczytać.
Znajdą się tu książki zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli.

Gorąco zachęcamy do dzielenia się informacjami o książkach, które chcieliby Państwo polecić innym. 🙂 Będziemy zamieszczać je na naszej stronie.