Innowacja teatralna

Drama i teatr angażują ciało, umysł i wyobraźnię, pomagają nawiązać kontakt z drugą osobą i nigdy nie nudzą. Wygląda to często jak beztroska zabawa, jednak korzyści z nich płynące są ogromne.

W roku szkolnym 2015/16 wprowadziliśmy na terenie naszego przedszkola innowację „Jestem widzem i aktorem”, która wśród dzieci i nauczycieli cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wszystkich uczestników. Radość i uśmiech najmłodszych zainspirowały autorów Beatę Piwowarską i Bogusławę Katz do kontynuowania i wprowadzenia w projekcie zmian. Zmiany polegają przede wszystkim na włączeniu do innowacji najmłodszych grup trzylatków i czterolatków. Najmłodsi uczestnicy projektu będą mieli możliwość rozwijania umiejętności artystycznych, przełamywania nieśmiałości przed występami i wyrabiania przekonania o własnej wartości.

W RAMACH INNOWACJI:

• dzieci mają bardzo częstą okazję do zabawy w teatr podczas codziennych zajęć,
    • biorą udział w licznych spektaklach teatralnych organizowanych na terenie przedszkola,
    • przygotowują własne przedstawienia dla pozostałych dzieci,
    • uczestniczą w wycieczkach do teatrów oraz biorą udział w przeglądach teatralnych.

Na terenie przedszkola prężnie działają również Teatr Rodziców oraz Teatr Nauczycieli.

Wydarzenia związane z innowacją

24Cze2018

Nasz wspaniały Teatr Rodziców Tralalala wystawił kolejny spektakl dla wszystkich dzieci z przedszkola. Tym razem była to bajka „Jaś i Małgosia”. Rodzice spisali się na medal! Trudno było się zorientować, że nie są to profesjonalni aktorzy. Wszystkim dzieciom i dorosłym baaaaardzo się podobało, a bezcenną radość dzieci widać na zdjęciach. Z wielką niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję!

[…]